ČPP je opět Pojišťovnou roku v autopojištění

4. 6. 2024

Ve 23. ročníku prestižní ankety Pojišťovna roku obhájila Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) zlatou medaili v kategorii Autopojištění. V kategorii Pojištění občanů a Pojištění průmyslu a podnikatelů přidala také stříbro. Třemi cennými kovy ocenili ČPP pojišťovací makléři, kteří tradičně v této anketě posuzují kvality služeb jednotlivých pojistitelů.

„Obhájené zlato a dvě stříbrné medaile mě samozřejmě velmi těší. V kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů jsme si oproti loňské bronzové příčce polepšili o jedno místo. To je opravdu skvělá zpráva a zároveň motivace do dalšího roku. V kategorii Životního pojištění jsme na krásném čtvrtém místě, čehož si také velmi cením. Jsme komplexní pojišťovna, což není jen fráze. Je vidět, že naše produkty jsou úspěšné napříč celým spektrem nabídky pojištění, a to nejen tento rok. Na medailových pozicích této nejstarší hodnotitelské soutěže na pojistném trhu se ČPP umisťuje pravidelně,“ zhodnotil Pavel Wiesner, předseda představenstva ČPP. Výsledky hlasování zveřejnila Asociace českých pojišťovacích makléřů na galavečeru 29. května. Vytváříme kvalitní servis našim makléřům a jsem velmi potěšen, že si naší péče cení. Moc děkuji všem makléřům, kteří pro nás hlasovali a chtěl bych touto cestou poděkovat za skvělou a férovou spolupráci,“ doplnil Wiesner.

Cíle ankety

Cílem ankety Pojišťovna roku je přispět ke všeobecné kultivaci českého pojišťovnictví a posílit jeho vnímání jako stabilního sektoru tuzemské ekonomiky. Hodnocení pojišťovacích makléřů vychází nejen z podrobné konkrétní znalosti nabízených produktů, ale zejména z bohatých profesních zkušeností s kvalitou služeb každého z pojistitelů. To jsou aspekty, jimiž si anketa za dobu své existence vydobyla vysokou prestiž na celém finančním trhu. Organizátory této odborné soutěže jsou Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci se Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz.

ČPP úspěšná

I v roce 2023 potvrdila ČPP svými výsledky vysokou výkonnost a silné postavení v rámci pojistného trhu. V roce 2023 dosáhl celkový předpis pojistného ČPP podle národních účetních standardů (CAS) rekordních 14,6 mld. Kč. Jde o historicky nejvyšší hodnotu objemu předepsaného pojistného za dobu působení ČPP na pojistném trhu. V roce ČPP dokázala růst o 9,4 %, zatímco průměrný růst trhu se pohyboval okolo 7 %. Celkový 8,3 % tržní podíl řadí ČPP mezi top 5 pojišťoven v ČR. ČPP aktuálně spravuje 2,4 mil. smluv a její služby využívá více než 1,3 mil. klientů. Dlouhodobě je také trojkou na trhu v povinném ručení.

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení. Česká podnikatelská pojišťovna je třetím největším poskytovatelem povinného ručení na pojistném trhu v České republice. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 100 poboček a 220 kanceláří na celém území ČR. Kompletní nabídka produktů je k dispozici na www.cpp.cz. Dotazům je vyhrazena klientská linka 957 444 555.

ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group (VIG). VIG je přední pojišťovací skupina v Rakousku i v celém regionu střední a východní Evropy (CEE). Kolem 50 pojišťoven v 30 zemích tvoří skupinu s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí k zákazníkům. Akcie VIG je od roku 1994 kotována na vídeňské burze. Mezinárodně uznávaná ratingová agentura Standard & Poor’s udělila skupině VIG rating „A+“ se stabilním výhledem. VIG úzce spolupracuje se skupinou Erste, největší retailovou bankou ve střední a východní Evropě.

www.cpp.cz

Další články