Libor Podmol a tým Fesh Fesh uvádějí nové dokumentární filmy

Populární motocyklista a umělec Libor Podmol připravil ve spolupráci s ostravským týmem Fesh Fesh dva kratší, ale o to více nabité filmy z rallye Dakar. Prezentovat je bude ve čtyřech vybraných kinech.

Premiéra je naplánovaná na 1. května ve Vlašimi, akce zavítá do Prahy, Ostravy a Olomouce. „První dokument je o mé cestě na letošní Dakar, kde jsem bohužel skončil hned v první etapě. Druhý je o týmu Fesh Fesh, který se v kamionech dostali do top 10. Kromě toho budeme o všech zážitcích vyprávět a diskutovat,“ prozradil program Podmol. Režiséry jsou Patrik Procházka a Jan Spisar. Vstupenky jsou stále k dispozici na Podmolbrothers.com nebo Feshfesh.cz.

O momentech z prostředí závodů nebo o napínavých či bláznivých příhodách by mohl vyprávět celé dny. Nejinak tomu bylo také při letošním ročníku dakarské rallye, ve kterém Libor Podmol smolně havaroval hned v první etapě. A zlomil si šestý a sedmý obratel. „Můj příběh bude spíš postavený na tom, co se musí pro přípravu na Dakar obětovat. Začali jsme točit půl roku před startem. Makal jsem, užíval si jízdu po trati, ale pak přišla jedna chyba… Ano, bude tam hodně emocí,“ dodal Podmol, legendární freestyle motokrosař.

V rámci dokumentu se Podmolovi vyzpovídali profesionální trenéři, mechanik, ale i freestyle motokrosový matador František Máca nebo designér helem Slimgrafix. „Snažil jsem se zjistit, co nás chlapy motivuje na sobě makat. Jestli se mi to povedlo, uvidí lidi až v kině. Je to takový pravdivý dokument o dřině, motokrosu, rallye a cestě za snem,“ dodal Podmol.

To posádka ostravského týmu Fesh Fesh – Vrátný, Boba a Martinec – byla na dakarské rallye úspěšnější, v celkovém pořadí brala skvělé deváté místo. „Jejich příběh je také velmi silný. Vždyť jeden z pilotů týmu, Albert Llovera, je na invalidním vozíku. Pokud se mu v poušti zastavil kamion, je velmi náročné pro něj přezout společně s dalšími kolo. Když jsem viděl, co všechno zažívali v depu, bylo to crazy,“ dodal Podmol. V programu bude také diskuse s diváky, talk show, před kino se naveze závodní kamion. „Ukážeme lidem také závodní kamion, motorku a techniku. Na akcích bude také majitel týmu Fesh Fesh Tomáš Vrátný.

Dakarské šílenství talk show:

1. 5. – Vlašim, letní kino
17. 5. – Praha, CineStar Černý Most
24. 5. – Ostrava, kino Luna
25. 5. – Olomouc, CineStar OC Globus

Další informace: https://www.podmolbrothers.com/dakarske-silenstvi-talkshow

www.ostagroup.cz

Další články