Nový motorový olej HDAX 8200 SAE 40

4. 6. 2024

Společnost Texaco Fuels and Lubricants přináší na trh disperzní a detergentní motorový olej pro čtyřtaktní motory na zemní plyn. Složení nabízí prodloužené intervaly výměny oleje a snižuje nároky na údržbu.

Výrobek byl navržen pro nejnovější generaci čtyřtaktních motorů s vysokým výkonem, turbodmychadlem a nízkými emisemi. Doporučuje se pro použití se zemním plynem, zejména v prostředí kogenerace. Složení oleje splňuje požadavky na kompatibilitu s katalyzátory a díky aditivum s nízkým obsahem fosforu je vhodný pro použití s palivy obsahujícími nízké množství síry a chlor fluorovaných uhlovodíků (CFC)*.

Olej, který byl formulován na bázi základových olejů s obsahem extrémně nízkým obsahem síry, dusíku a aromatických látek, je vybaven pokročilým balíčkem aditiv obsahujícím bezpopelnaté dispergátory, inhibitory oxidace, kovové detergenty a kovové prostředky proti opotřebení. To zajišťuje dobrou odolnost proti korozi a zároveň pomáhá předcházet tvorbě usazenin ve spalovacím prostoru. Pokročilý systém aditiv s nízkým obsahem popela rovněž snižuje riziko předzápalů.

HDAX 8200 SAE 40 získal schválení od společnosti MTU pro motory na zemní plyn řady 4000 (modely L61, L62, L63 a L64) a také od společnosti Bergen Engines pro motory na zemní plyn B36:45, B35:40, C26:33 a K-G1-2-3.

* Při použití s kyselým plynem/vysokým obsahem CFC mohou být vyžadována maziva s vyšší základní rezervou, třeba Texaco HDAX 9500.

www.texacolubricants.com 

Další články