Chytrá digitální světla pro Polestar 3 od ZKW

6. červen, 2023

Společnost ZKW vyvinula a vyrábí chytrá digitální světla pro Polestar 3

Inteligentní světelný systém nabízí různá světelná rozložení a dálková světla, která neoslňují

Nový plně elektrický automobil Polestar 3 vyniká minimalistickým a futuristickým designem. K hlavním technologickým prvkům elektrického SUV patří HD LED světlomety, které vyvinula a vyrobila společnost ZKW, specialista na světelné systémy. Moduly předních světel s rozlišením 1,3 megapixelu automaticky přizpůsobují intenzitu, velikost a výšku světelného paprsku aktuálnímu počasí, světelným podmínkám a rychlosti jízdy. Inteligentní systém světlometů navíc zabraňuje oslňování ostatních účastníků silničního provozu. „Systém světlometů Polestar 3 spojuje nejnovější technologie a inovativní funkce do prémiového sériového produktu,“ říká Dr. Wilhelm Steger, generální ředitel skupiny ZKW.

Inovativní technologie „mirrorZ“

Základem špičkových světlometů Polestar 3 je technologie „mirrorZ“ společnosti ZKW, která dokáže díky pohyblivým mikrozrcadlům cíleně ovládat a rozdělovat LED světlo. V kombinaci s přední kamerou systém detekuje protijedoucí vozidla a pomocí technologie „Digital Light Processing“ (DLP) automaticky ztlumí a velmi přesně a plynule zaostří světelný paprsek na místa mezi nimi. To všechno je možné díky výkonným LED modulům s 1,3 milionu pixelů, jejichž světlo usměrňují mikroskopicky malá a elektronicky řízená zrcadla. „Výstražné funkce pomáhají zvyšovat bezpečnost silničního provozu a předcházet nehodám,“ je přesvědčen Dr. Steger.

Nadnárodní projekt

Polestar a ZKW spolupracují již řadu let. Specialista na světelné systémy z Wieselburgu vybavil už Polestar 2 prémiovými LED světlomety. Osvětlení pro Polestar 3 bylo vyvinuto v závodech ZKW ve Wieselburgu a v čínském městě Ta-lien. Špičkový systém osvětlení se vyrábí v ZKW Ta-lien, zatímco samotný vůz se vyrábí v čínském Čcheng-tu a v Ridgeville v Jižní Karolíně. Elektronika modulu „mirrorZ“ pochází z elektronického závodu ZKW ve Vídeňském Novém Městě.

O společnosti ZKW

Skupina ZKW je specialistou na inovativní prémiové osvětlovací systémy a elektroniku. Jako systémový dodavatel je ZKW celosvětově přítomným partnerem automobilového průmyslu. V souladu se svým mottem „Bright Minds, Bright Lights.“ skupina vyvíjí a vyrábí komplexní prémiové osvětlovací systémy a elektronické moduly pro mezinárodní výrobce automobilů s inovativním myšlením a nejmodernějšími výrobními technologiemi.

Mezi špičkové produkty patří výkonné a cenově výhodné kompletní systémy LED. Skupina ZKW má po celém světě celkem 12 poboček, které jsou inteligentně propojeny v oblasti vývoje a výroby. V roce 2022 zaměstnávala skupina přibližně 10 000 lidí a dosáhla celkového obratu přibližně 1,36 miliardy eur.

V souladu s firemní vizí „Průkopnických prémiových osvětlovacích a elektronických systémů ZKW pro všechny koncepty mobility v celosvětovém automobilovém průmyslu“ je hlavním cílem společnosti vyrábět špičkové technologické produkty nejvyšší kvality a podporovat vývoj inovativních systémů celkového osvětlení.

Díky vynálezům a inovacím činí skupina ZKW motorová vozidla žádanějšími, individuálnějšími, bezpečnějšími a energeticky úspornějšími. 360stupňová nabídka zahrnuje hlavní a mlhová světla, zadní světla, blinkry, osvětlení interiéru a registrační značky a také elektronické moduly. Na inovativní produkty spoléhají renomovaní výrobci automobilů a jejich značky. Společnost ZKW je hrdá na své zákazníky, jako jsou BMW Group, DAIMLER (MERCEDES-BENZ Cars and Trucks), FORD (Lincoln, Ford), GEELY (Volvo, Polestar, Lynk & Co; Geely), GENERAL MOTORS (Buick, Chevrolet, Cadillac), Hyundai/Kia, JLR (Jaguar, Land Rover), Stellantis (Opel, Citroen), RENAULT/NISSAN (Infiniti, Alpine), VGTT (Volvo Trucks, MACK) a VW (Porsche, Audi, Lamborghini, Bentley, Škoda, Seat/Cupra, VW, VW Commercial Vehicles, MAN, Scania). Díky inteligentním světelným systémům a inovativnímu designu utváří společnost ZKW vzhled a charakter vozidel po celém světě.


Další články