Lakovna Karpich Car – O krok napřed

Martin Karpíšek stoji u auta u lakovny Karpich

Stejně jako v předchozích letech, i v letošním tematickém vydání zařazujeme profily zajímavých lakoven. Pokud vám název Karpich Car nic neříká, určitě ji budete znát ještě jako Autosibřinu. S jejím jednatelem Martinem Karpíškem jsme si v tomto rozhovoru povídali nejen o lakování. Tentokrát jsme tip obdrželi od společnosti Interaction, dodavatele autoopravárenských laků Spies Hecker.

Na začátku bychom asi měli objasnit oba zmíněné názvy. Jak to tedy je?

Společnost Autosibřina založil můj táta v roce 1998, kdy objekt v Sibřině převzal po předchozím majiteli. Začínal s lakovnou, kterou záhy doplnil i o karosárnu. Brzy mu začala pomáhat mamka a později firmu vedli společně. V roce 2007 otevřeli druhou pobočku v Praze. Provoz v Sibřině přibližně před sedmi osmi lety ukončili a my jsme zůstali jenom zde v Praze, což nebylo z původního názvu jasné. Z toho důvodu vznikl nový název Karpich Car. Já jsem firmu převzal asi před pěti lety, avšak stále jsme rodinná firma v původní sestavě, v současné době s 15 zaměstnanci.

Vy jste v tomto prostředí vyrůstal, jak se vám řemeslo líbilo?

Vzpomínám si, že už od nějakých pěti let jsem byl skoro pořád s tátou a zkoušel jsem brousit a lakovat, což mě hodně bavilo a vlastně stále baví. Přesto jsem si pro rozšíření oboru udělal maturitu se specializací autotronik. Jenže jsem zjisti

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články