Elektronické systémy vozidel

Budoucnost je tady

Vzdálená diagnostika, konektivita, komfortní systémy, autonomní řízení, alternativní pohony vozidel a také ekologie nebo měření emisí – to jsou oblasti, o kterých se stále více mluví i píše. Rozhodli jsme se proto, že v tomto seriálu budeme zajímavé informace přinášet i vám, našim čtenářům. Tentokrát na téma asistenční systémy, systémy aktivní bezpečnosti a další elektronické systémy vozidel z vývojové dílny skupiny Valeo.

Skupina Valeo patří mezi světovou špičku ve vývoji pokročilých asistenčních systémů pro řidiče (ADAS, advanced driver assistance systems). Každý třetí nový automobil na světě je vybaven některou asistenční technologií Valeo. Také je jedním z lídrů v oblasti elektrifikace, asistenčních systémů, zlepšení komfortu pro posádku a osvětlení. Tyto čtyři oblasti jsou hlavními pilíři v plánu Move Up celé skupiny – strategie pro tvoření hodnot, který byl zveřejněn v únoru 2022.

Přibližme si některá stěžejní technická řešení asistenčních systémů (tabulka 1) a dalších elektronických systémů budoucích vozidel.

Tabulka 1: Přednosti a omezení jednotlivých snímačů.

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.

Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články