Aby bylo čisto!

Systém klimatizace vozidla musí nejen správně fungovat po technické stránce, důležitá je rovněž jeho čistota. To proto, aby posádku neobtěžoval sice studeným, ale zapáchajícím a nezdravým vzduchem. Technický specialista společnosti Würth Daniel Pátek vám přiblíží problematiku čištění systému klimatizace.

Klimatizační systémy v automobilech jsou dnes již samozřejmostí jako elektrické stahování okének. Automobilky vybavují vozidla klimatizací, aby svým zákazníkům zajistily stejný komfort, jakého mohli v minulosti využívat pouze majitelé luxusních drahých vozů.

Důležité je vědět, jaký je rozdíl mezi péčí o klimatizovaný vzduch v luxusním vozidle za miliony korun a vozem nižší střední třídy. Rozdíl není žádný… Pozornost a údržbu jim musíte věnovat v obou případech stejnou.

Obr. 1: Škodlivému vlivu bakterií se nelze vyhnout.

Je třeba si uvědomit, že znečištění se nevytváří ve vozidlech postupně. Vždy záleží na tom, v jakém prostředí se auto pohybuje, a často stačí jedna jízda. Zatěžující pro vozidla jsou městské aglomerace (průmyslové zóny) kvůli výrazně kyselému prostředí. Výfukové výpary a industriální exhalace jsou živnou půdou pro množení bakterií, které jsou pro naše zdraví nebezpečné. Ovšem ani na venk

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články