Znovu na téma ADAS

Kalibrace ADAS a další informace o systému

Advanced Driver Assistance Systems neboli ADAS jsou technologie, které zvyšují bezpečnost a poskytují podporu řidičům v moderních vozidlech. Tyto systémy využívají snímače, kamery a radar k monitorování okolí vozidla a mohou pomáhat se vším od adaptivního tempomatu po asistenci při jízdě v pruzích. Zástupci společnosti Autocom shrnují několik argumentů pro používání těchto zařízení.

Obsah článku

  • ADAS má velký potenciál
  • Jak vydělat více peněz díky ADAS
  • Které řešení ADAS byste si měli vybrat?
  • Aktivní tabulka pro zjednodušený orientační výpočet výnosnosti zařízení pro kalibraci systémů ADAS.
  • Jaké jsou výhody zařízení pro kalibraci ADAS

Velký potenciál

ADAS jsou již standardem ve většině nových vozidel a v příštích letech se budou výrazně šířit. Podle odhadů společnosti Statista se velikost vozového parku vozidel s ADAS mezi lety 2022 a 2028 zvětší téměř o 200 %.

Přičemž správná kalibrace systémů ADAS je zásadní. Pokaždé, když se jakýmkoli způsobem změní nastavení nebo fyzická konfigurace, musí být dotčený systém ADAS zkalibrován. Pokud nejsou systémy ADAS správně zkalibrovány, může to představovat vážné bezpečnostní riziko pro majitele vozidla a ostatní na silnici. Proto je pro každou autodílnu nezbytné mít profesionální řešení pro kalibraci ADAS – ať již vlastní, nebo řešené dodavatelsky.

Jak vydělat více peněz díky ADAS

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články