DevCom TSPro 10 Tablet (2)

Recenze – sériová diagnostika

Vážení čtenáři, v rámci další řady recenzí zařízení pro automobilovou diagnostiku uvádíme hodnocení přístrojů pro sériovou komunikaci. Výrobci (dovozci) jednotlivých zařízení jsou řazeni náhodně.

Zařízení pro sériovou diagnostiku českého výrobce DevCom je prezentováno jako multiznačkový diagnostický přístroj, a tím multiznačkovým je doslova. V diagnostice DevCom TSPro 10 si totiž můžete vybírat z široké palety značek a modelů jak osobních, tak i nákladních vozidel, autobusů i přípojných vozidel či zemědělských strojů (obr. 18). Kromě sériové diagnostiky nabízí přístroj i hodně dobrý čtyřkanálový osciloskop a také informační systém založený na datech WorkshopData společnosti HaynesPro.

Praktický test

V tomto článku se však budu věnovat především funkci sériové diagnostiky. Měl jsem možnost vyzkoušet zařízení u několika typů osobních vozidel i na nákladním voze. Tak tedy:

1. Škoda Octavia II 2012 1,6 MPI:

Svítí kontrolka motoru

Po načtení řídicí jednotky motoru se mi zobrazilo přehledné menu funkcí, které v oblasti sériové diagnostiky může přístroj TS Pro 10 nabídnout (obr. 19). Začal jsem vyčtením paměti závad a její výpis vidíte na obr. 20. Co považuji za skvělou věc a za co bych výrobce určitě pochválil, že to umí, jsou tzv. okolní podmínky závady neboli freeze-frame data, tedy jakýsi výběr naměřených hodnot, které řídicí j

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články