Když se řekne Pass-Through (5)

V tomto dílu seriálu připravovaného ve spolupráci se společností AUTODIAGNOSTIKA KLOC se zaměříme na praktické využití diagnostického řešení FordEtis Online + FDRS přes rozhraní Passthru od Hella Gutmann Solutions, vyhovující normě SAE J2534-2.

Úvod do OE diagnostického řešení Ford pro nezávislý trh

Nezávislý servis má na výběr v zásadě ze dvou možných řešení, jak provozovat OE diagnostický systém, když tedy vyloučíme používání kradeného, resp. cracklého SW na klonovaném HW. S crackem IDS a plagiátem VCM/VCMII, který mimochodem naprosto neodpovídá originálnímu VCI od výrobce Bosch, si na novějších vozech vychytralý diagnostik při flashování díkybohu ani neškrtne.

Prvním a nejlevnějším řešením je použití univerzálního rozhraní Passthru/MVCI s aplikací FordEtis Online + (G)FDRS. Výhodou jsou jednoznačně pořizovací náklady na diagnostické rozhraní a možnost úhrad předplatného licence FDRS tarifikačním způsobem, tzn. za jednotky času vyjádřené v platbách za hodinu, den, týden, měsíc a rok. Pokud je vaše současné VCI od multiznačkové diagnostiky kompatibilní s normami J2534-2 (Passthru) nebo ISO 22900-2 (MVCI), jako např. Hella Gutmann Solutions (J2534-2), pak se stačí „pouze zaregistrovat“ do portálu výrobce. Úskalím tohoto řešení je však omezená kompatibilita diagnostiky – schopnost univerzálního rozhraní, ale také samotné aplikace FDRS. Lepších výsledků s diagnostickým systémem FordEtis Online + FDRS jednoznačně dosáhnete použitím originálních rozhraní VCMII, VCMIII nebo VCMM. Od nás

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články