Nepravdivý údaj

Lež měřiče hmotnosti vzduchu

Tento článek je nejen dalším z příspěvků našeho spolupracovníka, skvělého pedagoga na Střední průmyslové škole dopravní v Plzni Jana Šnebergera, ale i zajímavým pokusem. Spolu se svojí kolegyní, angličtinářkou Pavlou Rychetskou přišli s nápadem připravit článek dvojjazyčně a přinést tak studentům a mechanikům v praxi odbornou jazykovou vzdělávací pomůcku. Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se vám nápad líbí.

Na úvod…

Věřím, že česko-anglický text vás, čtenáře skvělého měsíčníku AutoEXPERT osloví a pomůže vám orientovat se v odborné anglické terminologii. Snažím se dát mladé generaci to, co je v mých silách. Ostatně rovněž učebnice odborné angličtiny, jejímž jsem spoluautorem (Jan Šneberger, Ken Thomson – Job Matters-Car Mechanics, nakladatelství Fraus) napovídá, že nemluvím do větru.

Ale znalost jazyků má i jinou dimenzi a je jednou z nejpodstatnějších věcí v našem životě. Umožňuje nám nahlédnout za obzor dál, než by si často i ti, kteří mají v popisu práce naše blaho, přáli. Umožňuje nám, abychom se z pouhých přihlížejících stali těmi, kdo budou spoluvytvářet chování své sociální skupiny. Takové skupiny, jejímiž nevyřčenými pravidly bude, že se pomáhá, že se nelže, nekrade, že se nezbrojí ani neválčí.

To vše proto, abychom pochopili, že jsme posádka jedné lodi zvané Země – posádka obyčejných lidí se všedními radostmi

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články