Osciloskop MTPro CZ (2. část)

Měřili jsme s…

Vážení čtenáři, v rámci recenzí zařízení pro automobilovou diagnostiku uvádíme tentokrát v samostatném speciálu hodnocení přístroje pro paralelní diagnostiku – osciloskopu, které připravil náš stálý spolupracovník Jakub Mejzlík. Navazujeme na 1. část, kterou jsme otiskli v letním vydání AutoEXPERTU.

Dostal jsem možnost testovat v rámci rubriky Měřili jsme s… osciloskop MTPro. Přijal jsem ji s radostí, ale i s vědomím toho, že jde o něco nového, kde se i já sám budu do problematiky takovýchto zařízení dostávat.

MTPro totiž není jenom osciloskop, ale vyznačuje se především svým motortesterem, jehož software nabízí možnost provádět důkladné analýzy fungování motoru, jako například účinnosti (zrychlení) jednotlivých válců, průběhu napětí primáru i sekundáru zapalování, test komprese, test zdrojové soustavy a další. Kromě toho, že MTPro nabízí přednastavené funkce, může si své vlastní diagnostické funkce vytvářet i sám uživatel, ty si pak ukládat a používat opakovaně či si je upravovat tak, jak se v provádění podobných analýz postupně zdokonaluje.

Test účinnosti válců

V minulosti jsem byl zastáncem spíše konvenčních osciloskopů, kde si uživatel musí vyhledat v naměřených oscilogramech potřebné výsledky fungování systému, na kterém měří

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články