Recenze diagnostiky Launch X431 Euro Link

Diagnostika Launch X-431

Náš spolupracovník Aleš Janderka vám přináší další z recenzí diagnostických přístrojů. Tentokrát se opět dostáváme k výrobci diagnostiky Launch X431 a k další aktualizaci zařízení Euro Link.

Obsah článku:
• Inovativní design
• Rozvržení obrazovky
• Inteligentní diagnostika
• Hlavní menu
• Možnost vytištění protokolu
• Spuštění diagnostiky prostřednictvím Local Diagnose
• Funkce Can Bus Pin Detect
• Diagnostické menu při komunikaci s elektronickým systémem
– Read Diagnostic trouble codes (DTC) nebo také Fault Code
– Read Data Stream
– Test akčních členů

Tento článek je z rubriky Měřili jsme s…. Další díly ZDE.

Diagnostika Launch X431 je na našem trhu již zavedená značka. Pro toto vydání jsem měl možnost testovat aktualizaci Euro Link V8.00.006. Základní vlastnosti systému, jeho grafika a funkce navazují na předchozí verze. Diagnostický systém podporuje všechny významné světové značky osobních a lehkých užitkových vozidel s množstvím diagnostických funkcí. Zůstává také tablet s operačním systémem Android, s připojením Bluetooth a podporou wi-fi.

Podporovanými jazyky zůstávají angličtina, němčina a další světové jazyky, češtinu lze nastavit pro menu a dále je k dispozici ve formě on-line překladače při připojení k internetu. Při testování jsem ponechal angličtinu, protože čeština překládá pouze texty menu a mnohdy ještě nepřesně a zavádějícím způsobem.

Inovativní design

Tablet s operačním systémem Android a 10,1″ dotykovým displejem má inovovaný design s ochranným pryžovým pouzdrem, jednotlivé vstupy jsou chráněny protiprachovými krytkami. Inovované komunikační rozhraní je s tabletem propojeno přes Bluetooth, wi-fi nebo USB. Interface je s diagnostickou zásuvkou vozu propojen OBD kabelem dlouhým tak, aby bylo možné rozhraní položit na přístrojovou desku (ještě bych přidal 10 cm). Interface informuje pomocí vlastního displeje o stavu svého připojení k vozidlu.

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články