Rekordní rok společnosti Raiffeisen – Leasing

Společnost Raiffeisen – Leasing, dlouhodobý lídr v oblasti nebankovního financování nemovitostí, má za sebou rekordní rok. V nových obchodních případech profinancoval investice v celkovém objemu 12,6 mld. Kč a konsolidovaný zisk po zdanění činil v roce 2022 celkem 512 mil. Kč. Oba ukazatele jsou nejvyšší za celou dobu působení společnosti v České republice, kde zanedlouho oslaví 30 let.

Profinancovaný objem investic v nových obchodních případech ve výši 12,6 mld. Kč představuje meziroční nárůst o 11 %. Společnost zároveň zvyšuje podíl objemu svého portfolia na objemu celého českého leasingového trhu na 11,3 %. Významný podíl na výsledcích společnosti mají také doplňkové služby, jako je dotační poradenství nebo pojištění. Čerpání dotačních programů využívají klienti při financování komodit, jako jsou například stroje či technologie, a na investice do úspory energií, mezi nimiž se prosazují zejména fotovoltaické elektrárny. Objem obchodů s podpůrnými programy vzrostl oproti roku 2021 o více než 50 %.

Společnost si udržela stabilní pozici v oblasti nebankovního financování nemovitostí, kde je lídrem na trhu. Stejně jako v předcházejícím roce má více než 75% tržní podíl. Dále je dlouhodobě významným hráčem také ve financování zdravotnické techniky, IT, kancelářské a komunikační techniky či ve financování specifických komodit, jako jsou letadla, vagony nebo lokomotivy. Mezi další důležité komodity patří také osobní a užitkové vozy, a to jak financování formou úvěru, tak i financování firemních flotil formou operativního leasingu se službami.

V uplynulém roce vstoupila společnost Raiffeisen – Leasing zároveň do segmentu pojištění a založila dceřinou společnost Raiffeisen Broker. Ta nabízí makléřské služby v oblasti neživotního pojištění a zaměřuje se na pojištění aut, majetku, odpovědnosti a další pojistné produkty.

www.rl.cz

Další články