Opravovali jsme na Baja Aragon 2021

Ve vydáních 9 a 11/2020 jsme vám odkryli zákulisí stavby nového závodního trucku týmu Fesh Fesh Tomáše Vrátného. Po loňských podzimních testech v okolí polského Drawska Pomorského absolvoval nový Ford svůj závodní křest v červnu na španělské Baja Aragon. Byli jsme u toho, a tak vám přinášíme opět pohled do zákulisí týmu.

Baja Aragon je přesně ten typ závodu, který tým pro otestování nového kamionu potřeboval: je to krátká dvoudenní rallye, jejíž čtyři etapy se jedou v podmínkách středního Španělska okolo města Teruel. V létě je zde dost horko na to, aby se ověřil provoz kamionu v podmínkách vyprahlých pouští, a taky terén dost rozbitý na to, aby se ověřila odolnost konstrukce. Na druhou stranu se jezdí tak říkajíc „okolo komína“, tedy vždy na dosah mechaniků.

Těžko na cvičišti…

Celý tým se do Španělska přesunul už o dva dny dříve, aby závodní kamion najezdil co nejvíce ostrých kilometrů. Před samotným závodem k tomu velmi dobře posloužil testovací okruh na farmě zvané Masia Pelarda. Tomáš Vrátný tam se svojí posádkou – navigátorem Bartłomiejem Bobou a mechanikem Jaromírem Martincem – poctivě odkroužil celé dva dny.

Další články