A opět na téma dobíjení…

S tím, jak se technologie v automobilech stávají více a více sofistikované, jsou autobaterie a dobíjecí soustava v dobré kondici naprostou nutností. Specialisté ze společnosti Honoris vám v tomto článku připomínají základní fakta týkající se akumulátorů a jejich nabíjení.

Vysoké nároky na energii u nových vozidel spolu s programátorskými a diagnostickými pracemi, které autodílny provádějí, dávají akumulátoru čím dál více zabrat. Nesmíme opomenout ani nové technologie používané při výrobě baterií, aby byly schopné dodávat dostatečný proud a stabilní napětí. Existuje celá řada typů a každý vyžaduje mírně odlišný přístup při dobíjení a údržbě.

Všechny tyto faktory přinášejí novou výzvu pro autodílny, aby se staly opravdu moderními. Potřebují chytré řešení, které zajistí, aby vozidlo opouštělo servis s akumulátorem v dobré kondici. Dále si servis musí být jistý, že vozidlo neselže během servisu jako takového nebo brzy po opuštění dílny. Nemůže nastat horší situace, než když předáte opravené vozidlo a zákazník jej druhý den ráno nenastartuje.

Během dobíjení nebo využívání podpůrného zdroje při servisu je důležité, aby dodávané napětí a proud byly stabilní. Tento klíčový faktor ovlivňuje, zda během servisu vozidla budou, nebo nebudou poškozeny elektronické systémy, případně autobaterie jako taková.

Typy akumulátorů

Klasické

Jde o baterie s volným elektrolytem, teď už používané převážně jen do sta

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články