Montáž přepadového potrubí

Praktická poradna

Ve spolupráci se společností Dr. Motor přinášíme praktický tip pro správnou údržbu palivové soustavy – přepadového potrubí.

Palivové potrubí je jednou z nejdůležitějších součástí palivového systému. Používá se k dopravě paliva od palivového čerpadla přes palivový filtr ke vstřikovačům u zážehových motorů nebo k vysokotlakému čerpadlu u motorů vznětových. Vyrábí se z odolných materiálů (pryž, plast nebo kov), aby byla minimalizována možnost poškození a opotřebení. Pro zajištění správné funkce palivového systému je důležitý nejen stav palivového potrubí, ale i stav někdy opomíjeného přepadového potrubí. U něj je nezbytné, aby bylo rovněž těsné a nepoškozené či jinak deformované. Jakákoliv jeho netěsnost může vést k úniku paliva, což je bezpečnostní riziko.

Při výměně přepadového potrubí je důležité použít díl správné kvality, který odpovídá požadavkům výrobce vozidla. Nevhodné díly mohou vést k problémům s palivovým systémem, případně i s dalšími systémy vozu.

Závady na přepadovém potrubí mohou někdy souviset s nesprávnou montáží ze strany mechanika. Uvádíme krátký popis doporučené montáže přepadového potrubí. Tento postup se samozřejmě týká všech vstřikovačů ve vozidle.

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.

Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články