Myčky kol

Myčky kol už dnes neodmyslitelně patří k pneuservisní práci. Požádali jsme proto Petra Findejse ze společnosti REMA TIP TOP INCO – CZ spol. s r.o., aby pro vás připravil bližší pohled na toto dílenské zařízení.

Myčky kol se v našich pneuservisech a autoservisech začaly objevovat zhruba před 25 lety. Bylo to začátkem 90. let a tato novinka se hned ukázala jako výborný prodejní artikl. Důvodem k nákupu u prvních zákazníků nebyl ani tak zisk, jako snaha poskytnout zákazníkovi doplňkové služby a zvýšit prestiž firmy. Postupem času se myčka kol stala standardním vybavením všech větších pneuservisů. Důvodů k pořízení vcelku drahého zařízení je hned několik: technický, hygienický a estetický:

Technický důvod spočívá v kvalitnějším a rychlejším vyvážení kol. Špinavé kolo s kusy bláta a nánosy nečistot se vyvažuje špatně a někdy i naněkolikrát.

Hygienický důvod souvisí se sníženou prašností, a tím s vyšší čistotou pracoviště. Šetří se tím nejen stroje, kterým obecně prašné prostředí příliš neprospívá, ale projevuje se i ve zlepšení pracovního prostředí a zdraví pracovníků.

Estetický důvod se může zdát jako nepodstatný, ale z pohledu zákazníka není rozhodně bezvýznamný. Umyté kolo je tečkou za celým procesem, který pneuservis provádí a mnohdy jedinou věcí, které si zákazník všimne.

Typy myček na trhu

V současné době je na našem trhu několik

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články