Nové poznatky v oblasti klimatizačních soustav  

S rozvojem nových způsobů chlazení interiéru vozů vyvstávají nové otázky. Jak se chladí akumulátor? Jaké změny přicházejí do vozů se zaváděním hybridních a elektrických pohonných soustav? Manažer technických školení společnosti Nissens Michael R. Ingvardsen přináší následující zamyšlení. Berte jej jako výzvu a „úvod do problematiky“, protože na tomto tématu budeme společně dále podrobně spolupracovat.

Odpovědi na zmíněné otázky musejí hledat veškeré nezávislé servisy, které chtějí v budoucnosti přežít. Systém tepelného čerpadla má daleko větší vliv nejen na komfort pro cestující, ale také na dojezd a funkčnost vozu. Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo reguluje teplotu nejen interiéru, ale i klíčových komponent vozidla, jeho nesprávná funkce bude postupem času zhoršovat vlastnosti akumulátorů. To má zásadní vliv na dojezd vozidla, což je nepřípustné, proto je třeba, aby potřebnými znalostmi disponovaly i nezávislé servisy.

Je třeba se vzdělávat

Tím pádem je důležité pořádat školení pro nezávislé servisy, která s novinkami v oblasti tepelných čerpadel a jejich oprav seznámí všechny mechaniky. Tyto systémy byly sice zavedeny teprve nedávno, ovšem již brzy začnou vozy jimi vybavené přijíždět i do vašeho servisu. Měla by vás tedy zajímat níže uvedená témata:

Ventily: Systém tepelného čerpa

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články