Icon Cars: recenze diagnostiky Autocom

Vážení čtenáři, v rámci tohoto oblíbeného seriálu přinášíme další speciální díl. Na mušku jsme si vzali diagnostické zařízení Icon Cars švédského výrobce Autocom. Recenzi připravil Aleš Janderka.

Diagnostické zařízení Icon Cars švédského výrobce Autocom

Obsah článku

Švédský diagnostický systém Autocom není na českém trhu s diagnostikou žádným nováčkem. V nejnovější aktualizaci nabízí opět více nástrojů a funkcí pro účelné servisní použití. Je určen pro diagnostiku všech světově rozšířených typů osobních a lehkých užitkových vozidel, po doinstalování (volitelné) aplikace Trucks uspokojí i techniky v servisech pro nákladní vozidla.

Autocom Icon Cars nabízí spojení multiznačkové sériové diagnostiky s informační databází a nápovědou pro paralelní diagnostiku. Kromě protokolů pro značkovou diagnostiku jsou k dispozici i protokoly OBD/EOBD.

Pouze s hardwarovým klíčem

Obrazovka pokynu pro použití hardwarového klíče pro použití diagnostiky Autocom Icon Cars
Obr. 1: Pokyn pro použití hardwarového klíče.

Základ tvoří interface a software, který bezproblémově stáhnete z webových stránek výrobce a nainstalujete do svého počítače. Pro ochranu před zneužitím slouží hardwarový klíč, který vsunete do USB konektoru v počítači (obr. 1), bez něj ani program nespustíte. Samozřejmě by mohl nastat problém, že USB klíč dříve či později ztratíte, proto je přímo v pouzdře diagnostického rozhraní otvor pro jeho uložení, pokud jej v počítači nepotřebujete.

Interface s počítačem komunikuje bezdrátově pomocí Bluetooth nebo alternativně USB kabelem. Milovníci veteránů si mohou dokoupit kufřík redukcí pro starší vozidla nejrozšířenějších značek.

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články