MT Pro CZ – Nepravidelný volnoběh u vozu BMW 530i

Měřili jsme s… speciál

RECENZE: Sériová diagnostika

Vážení čtenáři, přinášíme volné pokračování recenze diagnostického systému MT Pro CZ, kterou připravil náš stálý spolupracovník Jakub Mejzlík.

Ve vydání AutoEXPERTU 12/2022 jsem se v rámci rubriky „Měřili jsme s …“ zabýval diagnostickým případem, kde jsem popisoval řešení více závad u motoru vozu BMW 530i. K jejich odhalení a vyřešení velmi zdárně – a řekl bych, že i elegantně – dopomohl systém BimCOM, tedy přístroj pro sériovou diagnostiku od výrobce Secons. Na konci článku jsem se zmínil, že jedna ze závad na voze tehdy ještě zůstala a k jejímu přesnému určení bylo potřebné měření osciloskopem, a to konkrétně osciloskopem MT Pro, který je navíc i motortesterem. V tomto článku se budu věnovat zmíněnému diagnostickému případu s BMW 530i. Zatímco minule byl v hlavní roli BimCOM, tentokrát to bude MT Pro.  

BMW 530i, r. v. 2008, podruhé

Na začátku vůz trápil nepravidelný chod motoru po studeném startu a občasné výpadky spalování i po zahřátí motoru. Nezávisle na výpadcích spalování se také rozsvěcela kontrolka motoru. Jak jsem již psal v minulém článku, pomocí sériové diagnostiky BimCOM se mi podařilo odstranit jak příčinu rozsvěcení kontrolky motoru, tak občasné výpadky spalování u teplého motoru.

Nepravidelný chod motoru krátce po stu

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články