Välkommen – Autocom diagnostika

Pan Jan Šneberger sedí u počítače

Ve spolupráci se švédským výrobcem diagnostických přístrojů (Autocom diagnostika) jsme připravili sérii recenzí jeho produktu – univerzálního diagnostického zařízení Icon Cars. V prvním kroku jsme několik kusů dali k dispozici našim dopisujícím autorům a postupně přineseme jejich hodnocení. V tomto článku se o svůj názor dělí naši plzeňští spolupracovníci Jan Šneberger a Michal Klug.

Obr. 1: Diagnostika nabízí intuitivní rozhraní pro identifikaci s fotografiemi kokpitu auta i umístění OBD zásuvky.

Na diagnostice Autocom již z prvního pohledu zaujme hlavice v líbivém švédském designu, který společně s uživatelsky velice příjemným softwarovým prostředím vnáší do měření typický severský styl „hygge“, tedy filozofii jednoduchosti a vytvoření hezké atmosféry i ve zdánlivě všedních situacích. Praktická je integrovaná LED svítilna, která poslouží nejen k nalezení OBD zásuvky.

Měření a vyhledávání funkcí usnadní intuitivní rozhraní s fotografiemi kokpitu auta i umístění OBD zásuvky, kde lze zadat jak manuální výběr vozidla (obr. 1), tak automatické načtení VIN.

Měříme v autoservisu Michala Kluga

S bezpečnostním přístupem Security Gateway vozidla VW Passat z roku 2021 Autocom neměl žádný problém.
Obr. 2: S bezpečnostním přístupem Security Gateway vozidla VW Passat z roku 2021 Autocom neměl žádný problém.

Abych měl jistotu, jak si Autocom diagnostika poradí s různými modely aut, diagnostiku jsem vyzkoušel ve škole i v několika autoservisech. V Michalově autoservisu nás zajímalo, zda diagnostika zvládne nové modely aut s bezpečnostním přístupem Security Gateway. Z obrázku 2 je patrné, že Autocom nový VW Passat r. v. 2021 bezproblémově identifikoval a „odemkl“ – s poznámkou, že je nutné pro určité funkce, jako seřízení či aktivace, odemknout kapotu. Bezpečnostní přístup tedy zvládá diagnostika bezproblémově.

Dívali jsme se dál, zda diagnostika poskytuje nejen „hygge“ intuitivní uživatelské rozhraní, ale i dostatečný počet funkcí.

Levá lišta: šest ikon

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články