Ve spolupráci se švédským výrobcem diagnostických přístrojů (Autocom diagnostika) jsme připravili sérii recenzí jeho produktu – univerzálního diagnostického zařízení Icon Cars. V prvním kroku jsme několik kusů dali k dispozici našim dopisujícím autorům a postupně přineseme jejich hodnocení. V tomto článku se o svůj názor dělí naši plzeňští spolupracovníci Jan Šneberger a Michal Klug.
Na diagnostice Autocom již z prvního pohledu zaujme hlavice v líbivém švédském designu, který společně s uživatelsky velice příjemným softwarovým prostředím vnáší do měření typický severský styl „hygge“, tedy filozofii jednoduchosti a vytvoření hezké atmosféry i ve zdánlivě všedních situacích. Praktická je integrovaná LED svítilna, která poslouží nejen k nalezení OBD zásuvky.
Měření a vyhledávání funkcí usnadní intuitivní rozhraní s fotografiemi kokpitu auta i umístění OBD zásuvky, kde lze zadat jak manuální výběr vozidla (obr. 1), tak automatické načtení VIN.
Měříme v autoservisu Michala Kluga
Abych měl jistotu, jak si Autocom diagnostika poradí s různými modely aut, diagnostiku jsem vyzkoušel ve škole i v několika autoservisech. V Michalově autoservisu nás zajímalo, zda diagnostika zvládne nové modely aut s bezpečnostním přístupem Security Gateway. Z obrázku 2 je patrné, že Autocom nový VW Passat r. v. 2021 bezproblémově identifikoval a „odemkl“ – s poznámkou, že je nutné pro určité funkce, jako seřízení či aktivace, odemknout kapotu. Bezpečnostní přístup tedy zvládá diagnostika bezproblémově.
Dívali jsme se dál, zda diagnostika poskytuje nejen „hygge“ intuitivní uživatelské rozhraní, ale i dostatečný počet funkcí.
Levá lišta: šest ikon
Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.
Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele
Máte už předplatné? Přihlásit se.