Vše, co jste chtěli vědět o vodíku a báli jste se zeptat (2)

Ve spolupráci se zástupci České vodíkové technologické platformy pro vás připravujeme seriál věnovaný vodíku a jeho použití v dopravě. Ve druhém pokračování navazujeme na předchozí, úvodní díl, kde jste se dozvěděli základní informace o vodíku jako takovém a o jeho využití k pohonu vozidel. Tentokrát zazní odpovědi nejen v obecné rovině, ale dozvíte se konkrétní informace ze související infrastruktury nebo třeba přímo z automobilek.

Jaký bude podle vás reálný scénář dalšího vývoje?

Reálný scénář vývoje je dnes velmi těžké predikovat. Přesto lze na základě celé řady ohlášených projektů a vodíkových strategií ve světě prohlásit, že vodík bude jedním z řady nástrojů, jak dosáhnout dekarbonizace naší společnosti. Právě rostoucí snahy o dekarbonizaci dopravy, průmyslu a řady dalších odvětví zvyšují povědomí o potenciálu vodíku. Úměrně s tím roste počet zamýšlených i realizovaných projektů zaměřujících se na vodíkové technologie a výrobu vodíku. I z toho důvodu řada firem, které se původně vodíkem nezabývala, začíná vnímat vodík jako něco, čemu je dobré věnovat pozornost.

Prostřednictvím pilotních projektů v tomto desetiletí pak dojde k většímu nasazení vodíku zejména během následující dekády. Zahraniční studie se ve svých predikcích výroby a spotřeby vodíku liší podle řady proměnných. Pokud se v Evropě ještě více akceleruje výstavba nových obnovitelných zdrojů energie – OZE (což je z hlediska dnešní politiky více než pravděpodobné), může to n

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články