Diagnostika od A do Z (21)

Měřené hodnoty – „live data“

V sérii článků vás spolu se specialisty ze společnosti SECONS seznamujeme s vývojem diagnostiky vozidel od počátku až do současnosti a představujeme známé i méně známé postupy při zjišťování závad prostřednictvím aplikací nebo přístrojů pro komunikaci s řídicími jednotkami. V rámci seriálu nahlížíme rovněž do vývojové dílny společnosti Secons a přibližujeme náročný vývoj nejmodernějších diagnostických součástí – softwaru i hardwaru.

Úvodem mi dovolte krátkou odbočku k četnosti používaných diagnostických funkcí. Z naší zkušenosti vím, že základem je paměť závad, dále většina zákazníků neodpustí absenci kódovacích funkcí, a hitem jsou též různé konfigurace a přizpůsobení. Měřené hodnoty a akční členy jsou v obvykle až na chvostu používaných diagnostických operací. Bohužel.

V tomto pokračování seriálu se budeme právě zabývat měřenými hodnotami, někdy označovanými též jako „live data“ (živá data). Pro většinu čtenářů AutoEXPERTU jsou zcela jistě měřené hodnoty v diagnostických nástrojích denním chlebem, nicméně „běžný zákazník“ s nimi nemusí být úplně kamarád. Informace v této části seriálu by tak měly být užitečným zdrojem informací pro celé spektrum čtenářů.

Jednoduše řečeno, funkce Měřené hodnoty poskytuje obecně provozní data z řídicí jednotky, které mohou být hodnotami snímačů nebo stavů, nastavení, aktuální režimy, různé parametry apod.

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.

Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články