Vzduchové odpružení elektromobilů

Arnott vzduchové odpružení elektromobilů

Nástup elektromobility je realita, která mění automobilový průmysl a samozřejmě i autoopravárenství. V tomto článku technici společnosti Arnott přibližují vliv elektrického pohonu vozidel na technologii pro vzduchové odpružení.

Rozdíly a podobnosti

Rozdíl v hnacím ústrojí má vliv na vozidlo v několika oblastech, u elektrovozidla (EV) to například znamená méně pohyblivých dílů díky elektromotoru, absenci výfukového potrubí nebo filtru pevných částic (DPF) atd.

Arnott vzduchové odpružení elektromobilů

Přestože jsou elektromobily obecně těžší a mají níže těžiště, jejich systém odpružení neprošel dramatickými změnami. Ve skutečnosti konvenční nastavení vinuté pružiny/tlumiče nebo vzduchového odpružení (ať už doplněné technologií adaptivního tlumení, či nikoli) vypadá velmi podobně jako nastavení používané v konvenčních vozidlech. Nicméně pro danou platformu a typ pohonu jsou specifická konkrétní nastavení, což znamená, že tlumiče jsou vyladěny tak, aby se optimalizovaly pro úroveň výbavy, mají různé křivky tlumení/nastavení tlumičů atd.

Z praktického hlediska může díky podobnému nastavení mechanik součásti systému odpružení elektromobilu opravit a vyměnit. Nejsou vyžadovány žádné další speciální nástroje

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články