Bezpečnost při svařování laserem

bezpečnost při svařování laserem

Vítejte ve světě laserového svařování, revoluční technologie v oboru svařování materiálů. Spolu s ní přichází do praxe inovace, přesnost a efektivita, které mění průmyslové procesy a otevírají dveře novým možnostem. Avšak s tímto pokrokem přicházejí také nová rizika a odpovědnost, zejména pokud jde o bezpečnost při svařování. Technici společnosti LaserTherm vás v tomto článku na případná rizika upozorní.

Mnoho zákazníků, kteří se setkávají s touto novou technologií, často podceňuje důležitost bezpečnostních pravidel a opatření. Neznalost a nedostatek informací mohou vést k nebezpečným, až fatálním situacím, které ohrožují nejen zdraví a bezpečnost pracovníků, ale i samotnou stabilitu podniků.

Informace od nezodpovědného dodavatele „není to vidět, není to nebezpečné“ vám sice může snížit počáteční investici do laserové svářečky, ale realita rizik a odpovědnost přecházejí s nákupem na majitele technologie.

Koncentrovaná energie

Zkuste si představit obyčejný řezací laserový plotr s výkonem 1 kW. Ten prořízne materiál i o síle 10 mm. A minimálně tímto výkonem se dnes svařuje. Řeže se i svařuje ve fokusu (tzn. zaostřeným paprskem). Ale než se laser rozostří tak, aby nebyl nebezpečný, jsou to vyšší desítky metrů. To samé platí i o odrazech při svařování.

Svařování v hale mezi lidmi? To je naprostá zvrhlost! To už rovnou můžete ušetřit za střelnici pro malorážku a udělat ji na hale mezi lidmi. R

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články