Diagnostika od A do Z (24)

Měřené hodnoty – zobrazení

Vážení čtenáři, v sérii článků vás spolu se specialisty ze společnosti SECONS seznamujeme s vývojem diagnostiky vozidel od počátku až do současnosti a představujeme známé i méně známé postupy při zjišťování závad prostřednictvím aplikací nebo přístrojů pro komunikaci s řídicími jednotkami. V rámci seriálu nahlížíme rovněž do vývojové dílny společnosti SECONS a přibližujeme náročný vývoj nejmodernějších diagnostických součástí – softwaru i hardwaru.

V tomto pokračování se od technických detailů přesuneme k části, kterou vidí uživatel – tedy zobrazení měřených hodnot v diagnostické aplikaci. Všimněte si, že za článek jsme vložili vyjímatelnou přílohu – převodní tabulku (nejen) pro diagnostiky, která vhodně doplňuje probírané téma, ale určitě se stane také nepostradatelným pomocníkem pro vaši práci. Tato tabulka slouží k „otrockému“ převodu různých fyzikálních veličin, jež se vyskytují v diagnostických přístrojích, servisních manuálech, TSB apod.

Seznamové zobrazení

Nejtypičtější je zobrazení naměřených hodnot do seznamu, kdy pro každou hodnotu je zvolena jedna řádka nebo buňka, a ty jsou zobrazeny. Obvykle fixně v abecedním pořadí, nebo je možné jednotlivé hodnoty zvolit (obr. 1). S ohledem na objem diagnostikovaných dat je vzorkovací frekvence často doslova tragická a tento režim lze použít jen pro účely přehledu měřených hodnot, pro kontrolu relativně st

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články